Сайт міста Коломиї - Новини Коломиї

Коломиян закликають не купувати ялинки в браконьєрів

19.12.2017 перегляди: 2406

Коломиян закликають не купувати ялинки в браконьєрів

Зустріч Нового року для більшості людей традиційно пов’язана з ялинкою. Кожного року в цей час спостерігаються непоодинокі факти їх самовільних порубок.

Справжню ялинку, звичайно, не зможе замінити інша, але в усьому світі пропагується намагання відмовитися від звички вирубувати дерева до зимових свят.

Вічнозелені сосни, ялини та ялиці поглинають вуглекислий газ, затримують пил, сажу, різноманітні токсичні, канцерогенні та радіоактивні речовини, виробляють кисень та очищують повітря. Своїм корінням вони укріпляють ґрунти, вразливі до ерозії, поглинають та втримують надлишок води.

Відділ управління комунальним майном Коломийської міської ради закликає людей бути свідомими і небайдужими до природи та дотримуватись природоохоронного законодавства, адже за його порушення передбачена відповідальність згідно чинного законодавства України.

Доводимо до відома, що розміри стягнень за заподіяну державі шкоду внаслідок самовільної рубки хвойних насаджень розраховуються відповідно до “Такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу”, затверджених Постановою КМУ від 23.07.2008 №665, і “Так для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів”, затверджених Постановою КМУ від 08.04.1994 №559, та становлять:

у межах населених пунктів за дерево діаметром:

за межами населених пунктів за дерево діаметром:

Якщо все ж таки Ви вирішили прикрасити оселю живою ялинкою нагадуємо, що реалізація новорічних ялинок повинна проводитись лише при наявності електронного маркування, тому, просимо не купувати новорічні ялинки сумнівного походження та не сприяти незаконному промислу, який завдає шкоди довкіллю.

Покарання за незаконний промисел, за нелегальну заготівлю і продаж новорічних ялинок, передбачене ст. 246 Кримінального кодексу України (“Незаконна порубка лісу”), яке карається штрафом від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів доходівгромадян або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк.

19.12.2017 перегляди: 2406

Детальніше читайте тут: Коломиян закликають не купувати ялинки в браконьєрів

Коментарі

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, E-Mail, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці.Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.